Koło Naukowe Energetyków PW skupia pasjonatów szeroko pojętej energetyki, inspirując ich do działania. Członkowie Koła tworzą nowoczesny przemysł energetyczny, niezwykle potrzebny w Polsce. Zdobywają cenne doświadczenie, prowadząc projekty naukowo – badawcze oraz biorąc udział w zawodach projektowych czy hackatonach.

Studenci z Koła mogą rozwijać się w wielu dziedzinach – mechanice, elektrotechnice, modelowaniu oraz programowaniu.

Dzięki wyjazdom do obiektów energetycznych znajdujących się w Europie mają możliwość poznawania z bliska najnowocześniejszych technologii takich jak fuzja termojądrowa, elektrownie jądrowe, jak i elektrownie na biopaliwa.

Aby się rozwijać prowadzimy także otwarte spotkania pod nazwą „Porozmawiajmy o Energetyce”, które mają miejsce w Instytucie Techniki Cieplnej. Uczestnicy tych spotkań mają możliwość wzięcia udziału w spotkaniu ze specjalistami z wielu dziedzin energetyki. Dzięki temu zdobywają wiedzę na tematy, które nie są poruszane podczas zajęć.

Co więcej, organizujemy jedyną w Polsce „Ogólnopolską Konferencję Młodych Energetyków”, dzięki której studenci z całej Polski mają okazję zaprezentować swoje artykuły naukowe. W ramach konferencji odbywają się również debaty między specjalistami z branży energetycznej, jak i uczestnikami wymieniającymi swoje poglądy.


Regulamin Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej znajduje się pod linkiem.