8 lutego ruszyły zapisy do 3. edycji Konkursu Wiedzy o Energetyce, skierowanego do uczniów szkół średnich.

Nagrodę główną dla trzech pierwszych zwycięzców stanowią indeksy uprawniające do przyjęcia na studia na Kierunku Energetyka na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Oprócz tego dla laureatów i finalistów przygotowane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Konkurs składa się z dwóch etapów: części teoretycznej odbywającej się online oraz części projektowej, która zakończy się prezentacją prac uczestników przed komisją konkursową na Politechnice Warszawskiej. Druga część na chwilę obecną planowana jest jako stacjonarna. Na zakres materiału, który obejmuje konkurs składa się ogólna wiedza z zakresu energetyki, odnawialnych źródeł energii, trendów we współczesnej energetyce, transformacji energetycznej oraz ekologii.

Kalendarz konkursu w edycji 2022:

• 08.02.2022-08.03.2022 – Rejestracja uczestników
  • 17.03.2022 – Pierwszy etap konkursu
  • 17.03.2022 – Ogłoszenie wyników pierwszego etapu
  • 07.04.2022 – Termin nadsyłania prezentacji do drugiego etapu konkursu
  • 11.04.2022 – Prezentacja rozwiązań
  • 11.04.2022 – Ogłoszenie laureatów konkursu

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie konkursu.

Na formularze zgłoszeniowe czekamy pod mailem: konkursenergetyczny.meil@pw.edu.pl