VII Ogólnopolska Konferencja Młodych Energetyków (OKME) to jedyne tego typu wydarzenie w całej Polsce!

To właśnie podczas konferencji organizowanej przez Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej w dniach 14 i 15 listopada, pod jednym dachem spotkają się przedstawiciele największych instytucji oraz firm energetycznych razem z prosperującymi, młodymi naukowcami z całej Polski!
W tym roku zapraszamy wszystkich chętnych do udziału stacjonarnego do Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii przy ul. Rektorskiej 4 w Warszawie.
To właśnie teraz energetyka na całym świecie, a w szczególności w Europie (a przez to i w Polsce) znajduje się w krytycznym momencie. Tylko od nas zależy, jakie kolejne działania podejmie rynek w celu osiągnięcia sprawiedliwej transformacji energetycznej.
Tylko tutaj pod jednym dachem spotkają się studenci branży energetycznej i wymienią się informacjami na temat prowadzonych badań i pisanych prac naukowych! I to właśnie tutaj to ci młodzi naukowcy będą mieli możliwość przedstawienia wyników swoich prac naukowych i badawczych przed szeroką publiką!
Mimo pandemii, OKME nie przepadło! Niestety, musieliśmy zrezygnować z edycji w 2020 i 2021 roku, ale teraz powracamy! Jeszcze silniejsi, jeszcze więksi i z jeszcze większym potencjałem aby zmieniać rynek energetyczny w Polsce i na świecie!
Wydarzenie to jest wyjątkowe nie tylko ze względu na swój prestiż oraz pozycję, ale również tym, że jest całkowicie bezpłatne! Pamiętaj jednak, że obowiązuje rejestracja, a miejsca są ograniczone!
14 i 15 listopada 2022 roku będzie przepełniony studenckimi prelekcjami prezentującymi efekty prac naukowych studentów oraz panelami eksperckimi, do których zapraszamy największych graczy rynku polskiego i europejskiego. To właśnie na poszczególnych panelach panelach tematycznych, eksperci będą mieli szansę przedstawić widok firm oraz instytucji, które reprezentują na najbliższe lata oraz zmiany, które chcą wprowadzić w systemie energetycznym.
Jeśli chcesz uczestniczyć w tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu, nie zastanawiaj się! Już teraz wypełnij formularz dostępny pod adresem https://www.kne.pw.edu.pl/rejestracjaokme
Więcej na temat poprzednich edycji przeczytasz tutaj.

Harmonogram edycji 2022*


14.11.2022 (I dzień)
9:00-9:30 Rozpoczęcie I dnia konferencji
9:30-9:55 Zastosowanie technologii uczenia maszynowego w energetyce
Teodor Sawicki, Katarzyna Połczyńska – Koło Naukowe Energetyków PW
9:55-10:20 Elektrolizer i ogniwa paliwowe typu PEM jako magazyn energii elektrycznej pochodzącej z instalacji fotowoltaicznej
Agnieszka Kamińska – Instytut Energetyki
10:20-10:45 Zastosowanie zielonego amoniaku jako nośnika wodoru w przemyśle transportowym
Krystian Machaj – Instytut Energetyki
10:45-11:10 Raport akademickich konsultacji polityki energetycznej Polski
Jędrzej Wójcik – Koło Naukowe Energetyków PW/Młodzieżowa Rada Klimatyczna
11:10-11:30 Przerwa kawowa
11:30-11:55 Rola technologii Power-to-X w transformacji systemu energetycznego
Maciej Bąkała – Instytut Energetyki
11:55-12:20 Odmowa wydania warunków przyłączenia jako czynnik ograniczający rozwój instalacji z odnawialnych źródeł energii w Polsce
Agata Cybulska, Justyna Kanas – KN Prawa Energetycznego WPiA UW
12:20-12:45 Przegląd możliwości uzdatniania i wtłaczania biometanu do sieci gazowniczej
Filip Murawka, Piotr Błach – Koło Naukowe Energetyków PW
12:45-13:20 Jak nie przespać rewolucji? Energetyka w Bełchatowie po węglu brunatnym
Marcin Dusiło – Forum Energii
13:20-14:10 Przerwa obiadowa
14:10-14:35 Interaktywna makieta reaktora jądrowego APR1400 – Jak przejść z
skali 1:1 na 1:20
Grzegorz Plata – KN Uranium
14:35-15:00 Wybrane zagadnienia struktury, właściwości i zastosowania nieorganiczno-organicznych perowskitów halogenkowych
Barbara Szynyrowska – SKN Płomień
15:00-15:25 Grafen na węgliku krzemu jako potencjalny detektor pola magnetycznego w tokamakach
Wiktoria Reddig – KN Polonium
15:25-15:50 Metody obliczeniowe walidacji istniejącego obiektu i kierunki redukcji zapotrzebowania na ciepło
Wiktoria Filisińska – KN KOCiO
15:50-16:10 Przerwa kawowa
16:10-17:00 Hedging oraz zarządzanie pozycją na rynku energii
Kamil Maziarz – Axpo
15.11.2022 (II dzień)
9:00-9:15 Rozpoczęcie II dnia konferencji
9:15-10:00 Offshore – nadzieja na lepsze jutro czy słowa rzucone na wiatr?
10:00-10:45 Budowa polskiej elektrowni jądrowej – czy pojawiło się światełko w tunelu?
10:45-11:05 Przerwa kawowa
11:05-11:50 Wodór w energetyce – Dlaczego warto na niego stawiać?
11:50-12:35 Nowoczesne sieci elektroenergetyczne i magazynowanie energii- recepta na lepsze jutro
12:35-13:35 Przerwa obiadowa
13:35-14:20 Z pomocą Baltic Pipe – sytuacja Polski w obliczu kryzysu gazu
14:20-15:05 Czy prosumenci uratują polski rynek energii przed katastrofą
15:05-15:25 Przerwa kawowa
15:25-16:10 Znaczenie elektromobilności – redukcja emisji z transportu w obliczu transformacji energetycznej
16:10-16:55 Rosnące koszty energii, co czeka nas w roku 2023?
16:55 Zakończenie VII Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Energetyków
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian czasu rozpoczęcia/zakończenia paneli
Sponsorzy
Jedna z największych firm budowlanych w Polsce. Działa na terenie całego kraju – swoje biura mają w Warszawie (siedziba główna), Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku i Poznaniu. Spółka realizuje skomplikowane i prestiżowe projekty w niemal wszystkich segmentach branży.
Axpo Polska jest częścią Grupy Axpo – największego producenta energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowego lidera w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Klienci w Polsce od ponad 20 lat mogą skorzystać z szytych na miarę umów PPA, a także rozwiązań w zakresie dostaw energii elektrycznej i gazu w oparciu o ustrukturyzowane kontrakty długoterminowe. Axpo Polska świadczy również usługi dla ponad 20 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, rozszerza ponadto swoją ofertę o elektrownie fotowoltaiczne dla biznesu.

SPIE Building Solutions Sp. z o.o. to niezależny europejski lider usług multitechnicznych (Facility Management). Firma wspiera swoich Klientów w utrzymywaniu energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska budynków oraz projektuje, dostarcza i instaluje kompleksowe rozwiązania w zakresie systemów bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej, teletechniki, automatyki budynkowej i elektromobilności dla wszystkich sektorów rynku.

Do głównych obszarów działań Viverno należą: analiza śladu węglowego, badanie efektywności energetycznej poprzez ekspertyzy oraz wprowadzanie rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii, m.in. fotowoltaiki czy energii wiatrowej. Aby maksymalnie zminimalizować koszty przeprowadzonych operacji, Viverno działa kompleksowo: dba o pozyskiwanie stosownych dofinansowań m.in. poprzez białe certyfikaty, wspiera przy zrealizowaniu wszelkich formalności, przygotowanie dokumentów, opinii. Zapewniają wsparcie zarówno przy inwestycjach jak i w szerszych działania strategicznych,

Transition Technologies to polska firma informatyczna, która nieprzerwanie od 1991 roku tworzy autorskie systemy informatyczne oraz nowoczesne rozwiązania techniczne dla krajowych i międzynarodowych klientów – na swoim koncie ma m.in. wdrożenia w Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach dla wybranych sektorów rynku: energetyki, gazownictwa, przemysłu oraz biomedycyny. Firma swoją siedzibę ma w Warszawie, posiada też 13 ośrodków regionalnych w Polsce.
Dysk z materiałami promocyjnymi: https://kne.pw.edu.pl/materialypromookme2022