Link do OKME 2024

Ogólnopolska Konferencja Młodych Energetyków (OKME) jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez nasze Koło, dającym możliwość wymiany poglądów, wiedzy i doświadczeń przez najlepszych wśród wchodzących na rynek pracy studentów i absolwentów, wiążących swoją przyszłość z energetyką. Otwiera ona również perspektywy przyszłego zatrudnienia przez ułatwienie nawiązania kontaktów z przedstawicielami firm z branży energetycznej.

Podczas konferencji prezentowane są artykuły studentów, absolwentów oraz profesjonalistów, omawiające zagadnienia szeroko pojętej energetyki. Prelegenci przedstawiają efekty własnych badań naukowych i analiz prawno-ekonomicznych stanowiących przegląd dostępnych rozwiązań oraz odpowiadają na pytania uczestników dotyczące ich pracy. Przeprowadzane są również studenckie debaty na temat polityki energetycznej i panele z udziałem partnerów i specjalistów z branży.

Pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku, a co konferencje wydawana jest publikacja pokonferencyjna w postaci książki z zaprezentowanymi artykułami. Ostatnia edycja zakończyła się publikacją 9 artykułów.

W bieżącym roku w połowie listopada, po dwuletniej przerwie, odbędzie się VII edycja wydarzenia, które za każdym razem spotyka się z coraz większym zainteresowaniem wśród kadry naukowej, firm z branży energetycznej oraz całej społeczności akademickiej. Dotychczas gościliśmy studentów i absolwentów najlepszych uczelni technicznych i biznesowych, związanych z wieloma kołami naukowymi.

Zachęcamy do obserwowania naszej strony na Facebooku, gdzie pojawiają się aktualne informacje na temat naszej działalności.

Media o Konferencji:

Artykuł o OKME 2019 na stronie wysokienapiecie.pl
Artykuł o OKME 2019 na stronie biznesalert.pl
Artykuł o OKME 2018 na stronie kierunekenergetyka.pl

Publikacja OKME 2019