11 kwietnia 2022 roku odbył się stacjonarny drugi etap, organizowanego przez nasze Koło oraz Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Konkursu Wiedzy o Energetyce. Uczestnicy mieli szansę zaprezentować swoje spojrzenie na zadanie konkursowe, zobaczyć nasz Wydział oraz Gmach Główny Politechniki

Tegoroczna edycja Konkursu Wiedzy o Energetyce to już trzecia okazja dla młodych adeptów energetyki by rywalizować z najlepszymi w tej dziedzinie w kraju. Podobnie jak w poprzednich edycjach, w tym roku konkurs odbył się w 2 etapach:

1. Zdalny test z pytaniami zamkniętymi
  2. Przygotowanie prezentacji na zadany temat oraz jej przedstawienie przed jury

Uczestnicy w drugim etapie konkursu mieli niezwykle trudne zadanie przeprojektowania istniejącej elektrociepłowni miejskich na elektrociepłownię niskoemisyjną. Pomimo skomplikowanego tematu, licealiści i uczniowie techników biorący udział w Konkursie, poradzili sobie znakomicie!

Przybywający do Warszawy w poniedziałkowy poranek uczestnicy mieli za zadanie przedstawić wysłaną wcześniej prezentację przed Jury konkursowym. To zadanie przysporzyło wielu osobom trudności, ale każdy poradził sobie świetnie!

W ramach krótkiej przerwy na regenerację uczniowie mieli szansę zwiedzić nasz Wydział oraz Gmach Główny Politechniki Warszawskiej. Po GG oprowadził ich Przewodniczący Komisji Dydaktycznej Mateusz Hirny, natomiast krótką i interesującą prelekcję na temat wirnika stojącego przed gmachem Instytutu Techniki Cieplnej zaprezentował prof. dr hab. inż. Krzysztof Badyda zaś po Instytucie Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej oprowadził dr inż. Jacek Gadomski.

Jury miało naprawdę trudny orzech do zgryzienia w wyborze zwycięzców Konkursu. Jednakże po długich dyskusjach udało się wybrać laureatów! Poniżej przedstawiamy laureatów Konkursu:

1. Antoni Korgul
  2. Gabriela Sienkiewicz
  3. Tomasz Karpiński

Wszystkim uczestnikom, finalistom oraz laureatom tegorocznej edycji serdecznie gratulujemy oraz liczymy, że ze wszystkimi Wami zobaczymy się na naszym Wydziale. W szczególności prostą procedurę rekrutacyjną będą mieli nasi laureaci – dostają się oni na kierunek Energetyka na Wydziale MEiL PW w uproszczonej procedurze rekrutacyjnej (w praktyce oznacza to jedynie wymóg zdania matury).

🎓 Link do strony z aktualnymi informacjami na temat KWoE

📝 Link do strony z archiwalnymi i ogólnymi informacjami o KWoE

📷 Link do albumu ze zdjęciami z finału 2022

fot. Anna Jaworska