2 grudnia 2021 roku w godzinach 9:00-15:00 Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej zaprasza na konferencję naukową EMPower na temat „Dostęp do informacji o energetyce w Polsce”

Obecnymi trendami w zarządzaniu dostępem do danych w Polsce i na świecie jest postawienie na otwartość i ich dostępność. Podobnie uważamy jako Koło Naukowe Energetyków i dlatego też zapraszamy Państwa do wysłuchania prelekcji oraz panelu dyskusyjnego na tematy związane z dostępnością danych oraz nowoczesnymi technologiami w energetyce

Konferencja będzie organizowana w ramach premiery medialnej najnowszego projektu naszego Koła – Energetyczna Mapa Polski, w skrócie EMP. Projekt ten zakłada stworzenie interaktywnej strony pokazującej w przystępny sposób dane na temat polskiego systemu elektroenergetycznego.  Aktualnie w planach mamy dodanie na stronie zakładki „ABC Energetyki” w której znajdą się edukacyjne treści na temat sektora energetyki oraz technologii energetycznych w Polsce.

Z prelekcjami wystąpią między innymi przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej, Instytutu Energetyki Odnawialnej, Webalize, Transition Technologies S.A., EDP Renewables, ONDE S.A. oraz Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa i wielu więcej!

Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej, które zrzesza pasjonatów szeroko pojętej energetyki oraz nowoczesnych technologii, inspirując ich do działania i poszerzania swoich horyzontów. Członkowie Koła dążą do zrewolucjonizowania przemysłu energetycznego w Polsce podejmując przy tym temat wyzwań związanych z ochroną środowiska oraz problemami współczesnej techniki. Zdobywają cenne doświadczenie m.in. prowadząc projekty naukowo-badawcze oraz biorąc udział w zawodach projektowych czy hackathonach.

Partnerami projektu Energetycznej Mapy Polski są:

• Politechnika Warszawska
  • Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej
  • Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej
  • Webalize

Przy organizacji oraz promocji Wydarzenia wspomagają nas:

• Instytut Energetyki Odnawialnej
  • Agencja Rynku Energii S.A.
  • Młodzieżowa Rada Klimatyczna
  • Wysokie Napięcie
  • Cire
  • Enerad
  • Kierunek Energetyka
  • TVPW

Transmisja wydarzenia odbędzie się na Facebooku wydarzenia oraz na kanale Youtube Koła Naukowego Energetyków – zapraszamy do dołączenia i oglądania!

Link do wydarzenia na Facebooku

Link do kanału Youtube KNE

Link do zapisu transmisji

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: kn.energetykow@pw.edu.pl

Harmonogram wydarzenia:

8:30-9:00 – Rejestracja
9:00-9:30 – Otwarcie konferencji
9:30-9:50 – Prelekcja dr inż. K. Futymy – opiekuna Koła Naukowego Energetyków
9:50-10:10 – Prelekcja przedstawiciela branży energetycznej
10:10-10:30 – Prelekcja przedstawicieli EDP Renewables
10:30-11:10 – Panel: „Jak zmienia się mapa źródeł wytwórczych w Polsce”
11:10-11:25 – Przerwa kawowa
11:25-11:45 – Prelekcja przedstawicieli Instytutu Energetyki Odnawialnej
11:45-12:05 – Prelekcja przedstawicieli Transition Technologies S.A.
12:05-12:25 – Prelekcja studencka – „Sektor Coupling”
12:25-13:05 – Przerwa lunchowa
13:05-13:25 – Prezentacja Energetycznej Mapy Polski
13:25-13:45 – Prezentacja przedstawicieli Webalize