Nieodłączną częścią działalności Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej są szkolenia rozwijające wiedzę naszych członków na różnych polach.

W 2022 roku również planowanych jest wiele szkoleń, m.in. z pakietu Office oraz różnych programów inżynierskich. W ramach sekcji Arduino przeprowadzone zostanie szkolenie z programowania mikrokontrolerów. Członkowie naszego Koła biorą również udział w programie 3P, gdzie mogą nauczyć się podstaw programowania PLC.

ANSYS FLUENT

W sobotę 7 maja 2022 roku nasi członkowie ponownie mieli okazję poznać podstawy działania oraz wypróbować oprogramowanie Ansys Fluent. Szkolenie poprowadził senior naszego Koła – Mateusz Wendołowicz.

Szkolenie dotyczyło m.in. tworzenia geometrii, meshowania (siatkowania) modeli, a następnie tego, w jaki sposób przeprowadzić podstawowe symulacje i obliczenia wymiany ciepła (w ramach konwekcji swobodnej) oraz przepływu płynu.

Autodesk Fusion 360.

1 kwietnia 2020 roku odbyło się szkolenie z programu Autodesku: Fusion 360, przeprowadzone przez zasłużonego członka KNE Fabiana Dietricha. Spotkanie odbyło się na platformie MS Teams i dotyczyło podstaw obsługi narzędzia, które pozwoliły uczestnikom stworzyć uproszczone modele wymienników ciepła.

Program Fusion 360 firmy Autodesk służy do  wykonywania projektów modeli 3D, CAD, CAM i PCB. Posiada również szereg dodatkowych funkcji ułatwiających pracę inżyniera, jak i pozwalających wykonać szereg symulacji i skorzystać z najnowszych technologii w projektowaniu dla przemysłu.

ANSYS Fluent

W sobotę 13. Kwietnia 2019. roku miało miejsce szkolenie na poziomie zaawansowanym z obsługi oprogramowania ANSYS Fluent. Prowadzącym zajęcia był członek Koła Michał Wasik, a udział w nim wzięli nasi Członkowie i Kandydaci.

ANSYS Fluent to oprogramowanie do symulacji przepływów na najbardziej zaawansowanym technologicznie poziomie. Licencje na wykorzystanie programu zostały zapewnione przez firmę Symkom, której serdecznie dziękujemy.

Aspen HYSYS

W ramach PW po godzinach w czwartek 5. Marca 2020. roku zorganizowano szkolenie wprowadzające do programu Aspen HYSYS. W spotkaniu brała udział 14-osobowa grupa studentów, które zdobyła niezbędne w pracy inżyniera umiejętności. Szkolenie poprowadził dr inż. Arkadiusz Szczęśniak, a dr inż. Kamil Futyma odwiedził spotkanie i udzielił kilku cennych porad.

Aspen HYSYS to symulator procesów chemicznych wykorzystujący modele matematyczne. Pozwala projektować systemy o rożnym stopniu skomplikowania, na najwyższym z nich są schematy całych fabryk chemicznych oraz rafinerii.