W dniu 19 listopada uczestniczyliśmy w wyjeździe edukacyjnym na budowę farmy wiatrowej w Żurominie. Była to wyjątkowa okazja do zobaczenia procesu budowy takiego obiektu od początku do końca.

Dzięki firmom ONDE i Vestas mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie elementy związane z budową oraz funkcjonowaniem farmy wiatrowej. Widzieliśmy, w jaki sposób przechowywane są elementy turbiny, jakim sprzętem są podnoszone na odpowiednie wysokości oraz jak wygląda proces budowy całej konstrukcji. Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób operuje się takim wiatrakiem dzięki obejrzeniu wnętrza jednego z nich oraz w jaki sposób prąd przez nie produkowany dołączany jest do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

Wyjazd był częścią współpracy Koła Naukowego Energetyków oraz Studenckiego Koła Logistyki Stosowanej w obszarze organizacji webinaru „Logistyka w Energetyce”, o którego szczegółach poczytacie już niedługo na naszych social mediach. Obserwujcie nas na Facebooku, Instagramie oraz LinkedIn, aby tego nie przegapić!

Link do relacji wideo na kanale ERBUD